> Erasmus+  > Mobilnost 2

U OŠ „Vladimir Nazor” Trenkovo u razdoblju od 1. rujna 2022. do 31. kolovoza 2023. provodi se Erasmus+ projekt pod nazivom Škola – mjesto koje volimo i gdje smo dobrodošli! Projektom su predviđene tri mobilnosti: Finska (Estonija), Irska i Grčka. Mobilnosti u Finsku je već provedena i donijela je puno pozitivnih saznanja i iskustava.
Universal Design for Learning (UDL) and Differentiated Instruction: Addressing the Needs of All Students tema je Erasmus+ tečaja na kojem je od 27. ožujka do 1. travnja 2023. u sklopu 2. mobilnosti u Irskoj u glavnom gradu Dublinu sudjelovala učiteljica engleskog i njemačkog jezika Ivana Hajzler.
Učitelji iz Španjolske, Italije, Finske, Nizozemske, Njemačke, Belgije i Hrvatske su u tjednu Erasmus+ učenja u organizaciji Europass Teacher Academy Dublin u interaktivnim radionicama i zanimljivim predavanjima izmjenjivali svoja iskustva, razvijali kompetencije, stjecali nova znanja i vještina vezano uz inkluziju svih učenika u nastavni proces i poticanje svih vrsta inteligencije (Gardner's Theory of Multiple Intelligences). Na tečaju se učilo o različitostima učenika (dob, spol, porijeklo, nacionalnost itd.), univerzalnom dizajnu u učenju, principima i smjernicama univerzalnog dizajna u učenju, diferenciranom učenju itd. Uz predavanja i radionice učitelji su također imali priliku međusobno se pobliže upoznati (radionica irskog plesa), prezentirati drugim kolegama svoje škole, hranu (europski sajam hrane) i sl. Tako je ekosekcija OŠ „Vladimir Nazor” Trenkovo kao mali znak pažnje organizaciji domaćinu Europass Teacher Academy poklonila memory igru naziva Upoznajmo općinu Velika (Let's get acquainted with the Velika municipality). Igra je bila veliki hit i svi su je polaznici barem jednom zaigrali, okušali se u izgovaranju hrvatskih riječi te se upoznali s nekim od prirodnih ljepota i povijesnim znamenitostima našeg užeg zavičaja. Učiteljica se vratila oduševljena i puna pozitivnih dojmova te želje da uklopi naučeno u svoj nastavni rad, ali i da stečena znanja i kompetencije prenese drugim kolegama. Nakon prekrasnog iskustva zaključila je da je naše školstvo također vrlo dobro i da ga kao temelj društva moramo nastaviti usavršavati i uvijek težiti što kvalitetnijem i sveobuhvatnijem nastavnom procesu.