> Erasmus+  > Mobilnost 1

Naša je učiteljica Hrvatskoga jezika Vlatka Vasilj u sklopu K1 Erasmus + mobilnosti u organizaciji EduFuturea posjetila početkom listopada glavni grad Finske Helsinki te glavni grad Estonije Tallinn. Slušala je predavanja i sudjelovala u radionicama o finskom i estonskom školstvu, posjetila je čak četiri škole (2 u Finskoj i 2 u Estoniji) te razgovarala s učenicima i učiteljima koji su joj spremno odgovarali na sva pitanja. Obišla je oba grada s licenciranim vodičima i tako saznala mnogo o njima te je upoznala kolegice i kolege iz različitih europskih država. Program je bio vrlo zanimljiv i poučan, predavači su bili izvrsni te bi svim učiteljima ovaj seminar toplo preporučila. Vratila se puna dojmova i ideja kako viđeno i naučeno uklopiti u svoj rad, a također joj se potvrdilo kako je i naše školstvo uglavnom dobro, a najvažnija karika su odnosi učenik - učitelj - roditelj. Finski i estonski učitelji vrlo su uvažavani i cijenjeni te ih država uvelike podupire i mnogo ulaže u školski sustav radi sveukupnog boljitka.