> O školi
O školi

Osnovna škola "Vladimir Nazor" smještena je u idiličnome slavonskome mjestu Trenkovo, tik uz barokni dvorac. U njezinome sastavu je i područna škola koja se nalazi u Mihaljevcima. Škola broji 117 učenika (od toga 20 u Mihaljevcima) i 42 djelatnika. Uz redovan rad u nastavi učenici su u mogućnosti birati izborne predmete (Njemački jezik, Informatika, Vjeronauk i Tehnička kultura) te između 21 izvannastavne (slobodne) aktivnosti. U njima potvrđuju svoje interese i sposobnosti te tako kvalitetno provode slobodno vrijeme. Školu okružuje prekrasan njegovani park koji učenicima pruža mogućnosti predaha i druženje u svako doba dana. Tu se za lijepoga vremena odvija i nastava tjelesne i zdravstvene kulture, nastava u prirodi, satovi likovne kulture i sl. Nastavni kadar je visokoobrazovan i odgaja djecu u demokratskom ozračju. Optimalan broj učenika omogućava odgojiteljima vrlo blizak odnos s učenicima, njihovim roditeljima i širom zajednicom s kojom odlično surađuju. Ekološka svijest se gaji godinama te učenici rado sudjeluju u svim akcijama vezanima za očuvanje i njegovanje okoliša; čiste ga, sade i okopavaju biljke u kamenjaru, orezuju drveće i dr. U ljepšemu okolišu svi se bolje osjećamo.

Pogled 360° pokraj bare

Pogled iz parka