Izdavanje duplikata - prijepisa svjedodžbe

Za izdavanje duplikata ili prijepisa svjedodžbe podnosi se pisani zahtjev u tajništvu školske ustanove svakim radnim danom u vremenu od 08:00 do 13:00 sati.

Obrazac zahtjeva preuzima se u tajništvu ili s web stranice Škole.

Sukladno Zakonu o općem upravnom postupku (Narodne novine 47/09) duplikat/prijepis se izdaje u roku od 15 dana od dana podnošenja urednog zahtjeva.

Duplikat svjedodžbe izdaje se na obrascu koji je istovjetan izvorniku svjedodžbe, dok se prijepis (iz matične knjige) izdaje na praznom papiru s podacima iz matične knjige učenika, ovjeren od strane ravnatelja.

Osobe koje nisu u mogućnosti osobno zatražiti ili doći po duplikat/prijepis svjedodžbe trebaju osobi koja će zatražiti i podići duplikat/prijepis dati ovjerenu punomoć.

Za izdavanje duplikata ili prijepisa svjedodžbe, od 01. rujna 2021. godine, podnositelj zahtjeva ne plaća upravnu pristojbu.