Đaci posjetili Sovsko jezero

Autor: Petar Jurković, 3. 9. 2008.

Dana 3. rujna 2008. g. učenici OŠ "Vladimir Nazor" Trenkovo zajedno sa svojim učiteljima posjetili su Sovsko jezero.

Pješačeći obroncima Dilj gore učenici su 3. rujna posjetili zaštićeni krajolik prirode, Sovsko jezero nedaleko od istoimenog sela Sovski Dol. Ljepotama prirode, florom i faunom, ovaj prirodni fenomen, dio netaknute prirode u srcu Slavonije, zabavljao nas je i učio cijeli dan. Šuma hrasta kitnjaka i graba pružila nam je sve svoje bogatstvo vrsta, a jezero upoznalo sa svojim stanovnicima od kojih nas je obradovao nalazak biljke „mesožderke“  mješinarke.

Izlet smo upotpunili odmorom u sjenicama i igrom na igralištima uz malo nogometa, odbojke i ostalih timskih sportova.

Dok se u modrozelenoj boji jezera ogledaju zrake sunca, oblaci, ptice i drveće, „Gorsko oko“ nas je podsjetilo da prirodna bogatstva kao mi nemaju svi stanovnici planeta Zemlje i pozdravilo nas do sljedećeg susreta.

Martina Jelošek, prof. biologije i kemije