Međunarodni dan tolerancije (16.11.)

Autor: Mirjana Benčik Leško, 16. 11. 2010.

Članovi aranžersko-dekoraterske skupine, knjižničarka i pedagoginja pripremili su prigodan pano u povodu Međunarodnog dana tolerancije radnog naslova "Ni vjera, ni izgled, ni nacije, ni opredjeljenje, ne mogu biti prepreka suvremenome čovjeku za ljubav." Na panou su prikazane različite vjerske organizacije koje djeluju u Hrvatskoj (možete pročitati koje su to sve), problemi invalida i osoba s posebnim potrebama (možete se upoznati s izvatkom iz Konvencije UN-a o pravima i potrebama invalidnih osoba) i djeca iz različitih zemalja svijeta (pročitajte što kaže profesor Aleksandar Štulhofer o toleranciji u Hrvatskoj).
Izradili smo i metlu tolerancije (prema ideji FORUM-a za slobodu odgoja) kako bismo barem malo smanjili netoleranciju u našoj sredini.

Vaša knjižničarka
Mirjana Leško-Benčik