Obilježavanje Dana planeta Zemlje

Autor: Vlatka Grgić, 22. 4. 2010.

U vedrom raspoloženju ispunjeni znanjem i dobrim idejama obilježili smo Dan planeta Zemlje i održali projekt koji je u potpunosti uspio, a potvrdili su to svi prisutni.

Program je počeo u 8:15 sati prezentacijama učenika viših razreda iz mnogih predmeta. Radovi učenika viših razreda iz informatike predstavljeni su na projekcijskom platnu u kojima su pokazali svoje znanje u radu s programima za crtanje, izradu prezentacija i kreiranje filmova. Gotovo iz svih nastavnih predmeta izrađeni su prigodni plakati kojima su učenici željeli ukazati na važnost očuvanja okoliša i opasnosti koje već danas prijete našem planetu. Učenica 7.b razreda Ana N. upozorila nas je na pojavu dezertifikaciju, širenje pustinja uzrokovano nesavjesnim ljudskim djelovanjem. Za to vrijeme odvijao se matematički kviz u kojemu su sudjelovali učenici 7. i 8. razreda te pokazali zavidno znanje u poznavanju matematičkih operacija. Izvedeni su prigodni pokusi iz fizike u kojima smo se upoznali s djelovanjem atmosferskog tlaka na ljudski organizam i okoliš. Dok su trajale prezentacije vrijedne učenice su izrađivale kostime od otpadnog materijala koji su prikazani u modnoj reviji u završnom dijelu programa.  Da su vješti u stranim jezicima i poznavanju suvremene tehnologije pokazali su učenici snimljenim video uradcima na njemačkom i engleskom jeziku. Opjevavši ljepote našega kraja, Ivan I. i Ivona K. izazvali su oduševljenje publike, a orkestri su pokazali zavidno umijeće odsviravši između ostaloga "Hej, salaši" i "Ne dirajte mi ravnicu". Da hrvatski jezik može biti zanimljiv pokazali su učenici 6. razreda obradivši nastavnu jedinicu Vicevi i šale, a jednim od njih završit ćemo i ovaj izvještaj: "Tko je prvi obišao Zemlju? - Mjesec."

Slike se nalaze u foto galeriji ili na ovom linku.

Pjesmu "Ostat ću tu" možete naći u glazbenom kutku ili na ovom linku.