Škola-mjesto koje volimo i gdje smo dobrodošli

Autor: Katarina Katić, 16. 9. 2023.

Dana 15. rujna 2023. godine ugostili smo Maju Milaković iz Zabavno-rekreativnog centra „Meraki”. Provedba našeg KA122 Erasmus+ projekta Škola – mjesto koje volimo i gdje smo dobrodošli! bila je polazna platforma za oblik suradnje koji je, sudeći po fotografijama i mnoštvu sretnih lica, donio puno dobrobiti, veselja, učenja i zabave učenicima 1. i 4. razreda naše škole.

Misija Zabavno-rekreativnog centra „Meraki”, o kojoj možete pročitati na ovoj poveznici: https://centarmeraki.hr/o-nama, savršeno se uklapa u ciljeve našeg Erasmus+ projekta i u tom smo smislu vidjeli prostor za unapređivanje znanja i vještina naših vrijednih učitelja. Učitelj tjelesne i zdravstvene kulture Filip Kojanović na kreativan je i učenicima prilagođen način iskoristio znanja koja je naša učiteljica hrvatskog jezika stekla na mobilnostima u Grčku i Finsku i koje je podijelila na sjednicama učiteljskog vijeća naše škole. Gospođica Maja Milaković i učiteljica njemačkog jezika Ivana Hajzler strpljivim su dogovorima i otvorenom komunikacijom osigurale primjenu principa univerzalnog dizajna za učenje o kojem je učiteljica na mobilnosti u Irsku učila i na sjednicama učiteljskog vijeća diseminirala, te se na taj način svaki učenik osjećao sigurno, prihvaćeno i uključeno. Drago nam je da smo suradnju ostvarili s organizacijom s kojom do sada nismo surađivali i od srca zahvaljujemo Laganini FM Požega koji uvijek vjerno prati naš rad i putem kojeg smo uočili da su nam zajednički ciljevi praktički identični.

Učiteljica Ivana Hajzler, koordinatorica Erasmus+ projekta