STEM Fest

Autor: Katarina Katić, 24. 4. 2023.

Desetak učenika predmetne nastave u pratnji učiteljice matematike Monike Idlbek posjetili su STEM fest 20. travnja 2023. Sudjelovali su u edukativnim aktivnostima usmjerenim na područja koja obuhvaća STEM, a organizirane su za učenike osnovnih škola koje zanimaju prirodna područja znanosti.

Učenici 5. i 6. razreda su sudjelovali na matematičkoj radionici „Kriptografija“, učenice 7. razreda na radionici iz područja biologije „Vidjeti oku nevidljivo“, a učenice 8. razreda na radionici iz područja kemije „Kemija u bojama“.
Aktivnost je dio projekta Kreativna STEM revolucija u Slavoniji koji provodi Dječji kreativni centar DOKKICA iz Osijeka u partnerstvu s Udrugom za razvoj zajednice Kreaktiva, Sveučilištem Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Građevinskim i arhitektonskim fakultetom Osijek, Prehrambeno-tehnološkim fakultetom Osijek i Tehničkom školom Nikole Tesle Vukovar.
U poslijepodnevnim satima u okviru programske aktivnosti STEM FAMILY učiteljica Monika Idlbek kao predstavnik naše škole provela je radionicu Kockasti izazovi u kojoj su sudjelovale obitelji s djecom.