> O školi  > Povijest
Povijest

Korijeni današnje OŠ Vladimir Nazor - Trenkovo sežu u daleku 1882., kada je osnovana škola u Mihaljevcima. Školu su pohađala djeca iz cijele okolice, jer je bila jedina u tadašnjoj općini.

Tijekom godina, broj se školske djece povećavao. Postojeća zgrada bila je neprikladna i prostorno neprihvatljiva. Proširenje školske zgrade bilo je neizbježno.

Pučanstvo sela Trenkova počinje razmatrati problem, jer je većina djece iz Trenkova pohađala školu u Mihaljevcima. Nekoliko seoskih mještana zauzelo se za izgradnju škole u Trenkovu. Ostvarenju ove ideje pristupa se vrlo ozbiljno. Nakon mnogo uloženog truda, uspjeli su izgraditi školsku zgradu i učiteljski stan na zemlji koji je poklonila gospođa Gabrijela Rakodczay. Škola Mihaljevci pripojena je tada Požegi (sve do 1965. godine).

Od 26. ožujka 1930., u Trenkovu s radom počinje Niža pučka škola, koja će 18. prosinca 1963. dobiti naziv OŠ Vladimir Nazor, Trenkovo.

Dvorac baruna TrenkaGodine 1969. škola se djelomično seli u prostorije dvorca baruna Trenka, a 1970. obavlja se potpuno preseljenje. Škola je tada u svom sastavu imala i dvije područne škole u mjestima Aleksandrovac i Mihaljevci. Potreba za većim i modernijim prostorom započela je idejom o gradnji nove osnove škole u Trenkovu, nedaleko dvorca baruna Trenka.

U novu školsku zgradu useljeno je 1987. godine. Od tada do danas, škola djeluje kao osmogodišnja i u svome sastavu ima područni odjel u Mihaljevcima.

Akti o osnivanju.pdf