Pretprijave za upis u I. razred srednje škole u školskoj godini 2014./2015.

Autor: Petar Jurković, 2. 12. 2013.

U svrhu unaprjeđenja uvjeta, načina i samoga postupka provedbe elektroničkih upisa u srednje škole, prilagodbe ponude vrsta programa obrazovanja u skladu s interesima učenika i potrebama tržišta rada te daljnjeg planiranja strukture upisa u šk. god. 2014./2015., svim učenicima osmih razreda MZOS će omogućiti u razdoblju od 2. do 22. prosinca 2013. g. pretprijavu obrazovnih programa putem Nacionalnog informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole (NISpuSŠ).

U postupku podnošenja predprijava u sustav NIDpuSŠ, učenici će imati mogućnost sastaviti ljestvicu poretka i odabrati željene obrazovne programe/zanimanja, no ne i imati uvid u svoje osobne podatke te podatke o prethodnom školovanju. Predprijave učenika ne uvjetuju niti unaprijed utvrđuju učenikov konačan odabir, već će se koristiti i obrađivati u navedenu svrhu te se njime isključivo ispituje interes učenika za pojedine obrazovne programe.

Učenici koji još nisu dobili elektronički identitet iz sustava AAI@EduHr ili ne mogu pronaći ranije dobivene podatke (CARNet korisničkog računa) kojima će se prijavljivati u sustav, trebaju se javiti razredniku kako bi dobili nove pristupne podatke.

Predprijavu će učenici raditi kod kuće, a učenici koji kod kuće nemaju računalo ili pristup internetu imat će mogućnost predprijavu napraviti u školi.

U dodatku ove obavijesti naći ćete brošure vezane uz odabir srednjih škola. Brošure se odnose na prošlu školsku godinu i služe za pomoć oko odabira. Informacije također možete dobiti na stranici Upisi.hr pod Obrazovni programi.

Molimo učenike i njihove roditelje da ozbiljno shvate ovu predprijavu i pristupe joj odgovorno.

Vaši razrednici su vam na raspolaganju za sva pitanja i savjete.

Želimo vam uspješan odabir srednje škole te nastavak školovanja!

Skidanje Brošure