Klokan bez granica

Autor: Katarina Katić, 10. 6. 2021.

I ove smo godine sudjelovali na Međunarodnom matematičkom natjecanju „Klokan bez granica“ koje je okupilo preko 6 milijuna učenika u 87 zemalja svijeta.

Natjecanje se održava otprilike u isto vrijeme u zemljama cijelog svijeta, a učenici istih dobnih skupina rješavaju iste zadatke na svom jeziku. Zadatci nisu vezani uz nastavno gradivo, već su logički s ciljem popularizacije matematike. Na natjecanju mogu sudjelovati svi zainteresirani učenici bez obzira na njihov uspjeh iz matematike.

Učenici nižih razreda sa svojim učiteljima razredne nastave Maricom Zovko, Snježanom Relota, Mladenom Relota i Majom Petrović uključili su se u ovo najmasovnije učeničko natjecanje u svijetu. Učenici predmetne nastave nisu izostali ni ove godine pod vodstvom učiteljice matematike Monike Idlbek.

Rezultati natjecanja bit će objavljeni na stranici Hrvatskog matematičkog društva sredinom srpnja, a pokloni najuspješnijim učenicima uručit će se u prvom tjednu nastave nove školske godine. Svim natjecateljima želimo puno sreće.

Monika Idlbek, povjerenik natjecanja