Volonterska akcija "Moj kutak za čitanje"

Autor: Katarina Katić, 23. 12. 2020.

Učenici/e od 5. do 8. razreda sudjelovali su u volonterskoj akciji i uredili prostor za čitanje i odmor. Akcija je održana u sklopu projekta "Volonterska karavana".

Prošle školske godine uključili smo se u projekt Volonterska karavana koji vodi Eko centar Latinovac. Nakon uvodnih radionica u kojima smo saznali što je volonterstvo, gdje i na koje sve načine možemo volontirati, organizirali smo i svoju volontersku akciju pod nazivom „Moj kutak za čitanje“. Akciju smo proveli u periodu od 10. do 12.12.2020., a sudjelovalo je tridesetak učenika/ca od 5. do 8. razreda. Učenicima/ama su pomogli učitelj I. Golić, učiteljice M. Krištofek i I. Hajzler te pedagoginja. Uz puno truda i dobre volje, ali i smijeha i zabave, uredili smo prostor ispod stepeništa škole i od njega napravili kutak za čitanje i odmor.

Puno hvala Eko centru Latinovac koji nam je osigurao materijal za rad te svima koji su sudjelovali u akciji! Pokazali su da se zaista sve može „kad se male ruke slože“! Nadamo se da će ovakvih akcija biti još više te da ćemo potaknuti i druge da volontiraju!