Terenska nastava iz njemačkog jezika - Posjet Goethe Institutu

Autor: Petar Jurković, 1. 12. 2015.

Dana 20.10.2015. održana je terenska nastava za učenike 5.- 8.razreda OŠ "Vladimir Nazor" Trenkovo. Cilj nastave bio je odlazak u Goethe Institut u Zagrebu gdje su učenici imali radionice na temu slobodnog vremena, jela i pića, Njemačke.

Učenici su imali mogućnost uvida u knjižničnu građu knjižnice Goethe Instituta i korištenja raznolikih izvora informacija (knjige, CD-ovi, internet, zemljopisne karte) pri rješavanju zadanih aktivnosti. Također smo posjetili Muzej iluzija u Ilici što je razveselilo i oduševilo učenike te potaknulo njihovu maštu, ali i logičko zaključivanje u obliku Dilemma games didaktičkih igara. Anti-gravity soba, Soba ogledala, Ames soba, Mirage...samo su neke od instalacija i soba u kojima su naši učenici imali priliku uživati. Terensku nastavu završili smo odlaskom u Arena centar gdje su učenici imali priliku pogledati projekciju filma Pan putovanje u Nigdjezemsku koji je bio fantastičan završetak jednog prelijepog dana druženja, učenja i zabave.