Književnošću, likovnošću i glazbom obilježili smo Dan darovitih učenika

Autor: Petar Jurković, 29. 3. 2015.

Dan darovitih učenika, kratkim, ali zanimljivim programom obilježen je i u našoj školi. Sudjelovali su učenici 8. a razreda, a pridružili su im se nastavnici i učenici 8. a.

Svatko u sebi posjeduje neku darovitost – za umjetnost, sport, glazbu, matematiku i za mnoge druge djelatnosti. Neki su učenici radom iskoristili svoju darovitost dokazujući ju u razredima, natjecanjima i u životu. U kratkom umjetničkom programu 25. ožujka učenici 8. a razreda predstavili su nekoliko najljepših pjesama i nekoliko najljepših likovnih ostvaraja koje ne uče u redovnom programu ili će ih učiti tek kasnije, a sve kako bi drugima pobudili želju za većim proučavanjem umjetnosti. Tema je bila ljubav jer samo veliki ljudi mogu uistinu voljeti. Cilj je bio pokazati kako se jedan pojam može pojavljivati u nekoliko predmeta. Povezivanje gradiva iz različitih predmeta zahtijeva napredno učenje koje ne mora nužno biti rezervirano samo za darovite učenike, nego za one željne znanja. Takvima je i posvećen ovaj dan. Program je sadržavao čitanje pjesama Pabla Nedude, Tina Ujevića i Antuna Gustava Matoša koje su čitali Stjepan S., Karla K. i Lucija S. iz 8.a. Iz istoga razreda o najpoznatijim slikarskim djelima govorila je Petra J., također iz ovoga razreda. Programu su se pridružili i učenici 8. b. No, i oni su dali svoj doprinos – učenik Danijel T. na svojoj je tamburi pratio ovaj program i svemu davao poseban lirski ugođaj. Na poziv pedagogice Sanje Bednaić učenike je u ovom radu vodio nastavnik Mario Trupinić, a za likovni doprinos možemo zahvaliti nastavniku likovne kulture - Mladenu Reloti.