Učenici 4. i 5. razreda posjetili su Spin Valis i Gradsku knjižnicu

Autor: Petar Jurković, 21. 10. 2014.

Dana 2.listopada 2014. učenici 4. i 5.a i b razreda OŠ ,,Vladimir Nazor“ Trenkovo išli su na terensku nastavu u sklopu koje su posjetili tvrtku Spain Valis i Gradsku knjižnicu i čitaonicu Požega.

Ispred škole se krenulo u 8.10 autobusom i na odredište stiglo u 8.30 kada je počela učenička avantura u Spin Valisu. Učenici su uspješno ponovili teoretska znanja, osobno vidjeli praktički proces nastajanja namještaja i postavljali mnoštvo zanimljivih pitanja. U 11.15 pješice smo krenuli putem Gradske knjižnice i čitaonice gdje su nas čekali dodatni sadržaji i prilike za učenje. Učenici su dobili informacije o podjeli Knjižnice na dječji, odrasli, glazbeni odjel, imali priliku prolistati željene knjige, igrati se u kutku za igru, poslušati CD ili pogledati kratke isječke filmova. Posjet smo završili u 13.00 i uputili se prema dječjem igralištu gdje su se djeca poigrala na ljuljačkama, klackalicama, toboganima nakon čega smo se zaputili prema školi. Avantura je završila u 14.00 dolaskom autobusa pred školu.