Izlet u Vukovar

Autor: Petar Jurković, 15. 11. 2013.

Učenici osmog razreda posjetili su Vukovar i prisjetili se Domovinskog rata.

Dana 14. studenog učenici su sa učiteljem povijesti Zdenkom Samaržijom posjetili spomen mjesta grada heroja Vukovara. Posebna ih se dojmila Ovčara te Spomen dom Ovčara. Dvorac Eltz pretvoren je u muzej te opremljen suvremenom tehnikom oduševio poznavatelje najnovije tehnologije.
Nakon poučnog obilaska posjetili su grad Osijek te se kratko vrijeme zadržali u njegovom centru. Pri povratku su obavili kupnju u trgovačkom centru te se u večernjim satima zadovoljno vratili svojim kućama. Dojmovi o izletu su bili mahom pozitivni, jedino je nekoliko učenika bilo zgroženo tragedijom koja se dogodila u gradu heroju.

Slike, Martina A.